Effe Noar Geffe 2004
De zaterdagse Effe noar Geffe
Op zondag laat Geffen zich van zijn beste kant zien aan de hele wereld, op zaterdag viert de Geffenaar zijn eigen feestje. Met de onthulling van de kunstkoeien, diverse optredens en een gezellig muziekske was het erg gezellig op het dorpsplein. Omstreeks 21.30 uur op de vooravond van de boeremert was er weer spanning in de verkiezing van De Geffenaar van het Jaar. Dit jaar was Gerrit van den Helm de gelukkige. Hij werd in het zonnetje gezet vanwege o.a. zijn inspanningen voor de kiosk op het dorpsplein, zijn bijdrage bij Passe Partout en de kerk en zijn betrokkenheid bij het oranje- en Sinterklaascomité. De organisatie feliciteert Gerrit van harte!
Zondag 5 september Effe noar Geffe 2004; wederom kei-gezellig!
De weergoden waren Geffen goedgezind. Een stralend zonnetje zorgde voor een mooi sfeerbeeld en de behoefte om er na een waardeloze zomer toch nog maar eens lekker uit te gaan was bij velen groot. De Geffense afsluiter van de zomer was hiervoor natuurlijk uitermate geschikt zodat tienduizenden bezoekers Geffen (voor het eerst via Oss) opzochten voor een ouderwets dagje vol nostalgie en gezelligheid.
De bomenkunstenaar heeft de hele dag vlijtig gewerkt aan zijn kunstwerk, dat halverwege de dag op een varkentje begon te lijken en de Meccanomannen showden vol –terechte- trots hun landbouwwerktuigen van het technische speelgoed. Even verderop werd met man en macht geprobeerd het kampioensschap koetillen binnen te halen, dat dit jaar voor de twee maal werd gehouden. In zowel de categorie kinderen, dames, heren als sporters werd druk getrokken aan het record om maar het juiste ritme onder de knie te krijgen. In de kloosterstraat werden wedstrijdjes koemelken en riekdarten gehouden en aan de druppeltjes te zien op de hoofden van de deelnemers werd ook hier fel gestreden om de 1e plaats.
Op de loeigezellige Keinderspeulploats wisten kinderen zich uitstekend te vermaken tijdens de kinderworkshop Zuid Amerikaans trommelen, in de hooiberg en alle andere leuke activiteiten die er voor de kleinste bezoekers georganiseerd waren. Het reuzenrad op het dorpsplein had de hele dag een flinke rij voor de deur. Iedereen wilde wel een gratis ritje in deze nostalgische attractie meemaken! Maar ook de andere (kinder)attracties, zoals de diverse draaimolens en zweefmolentjes werden goedbezocht.
Vaste elementen zoals het boerderijke, de keuring van het Nederlands Trekpaard en de vertegenwoordiging van vele oude ambachten en hobbyisten straalden als altijd. De Friese paarden demonstreerden in diverse disciplines een stukje vakwerk en ook talloze andere boerderijdieren, zoals ezels en schapen werden geshowd en gedresseerd. Vlijtige hobbyisten maakten de mooiste creaties en oude ambachten werden gedemonstreerd en uitgelegd aan eenieder die het maar horen wilde.
De diverse podia trokken veel muziekliefhebbers. Aan de ene kant van de markt had Echt Ewald wederom een gezellige show met diverse artiesten, terwijl helemaal aan de andere kant de Revuo’s hun nieuwe show ten gehore brachten. Over de gehele markt gonsde het van de Brabantse, muzikale gezelligheid. Echt voor iedereen wat wils!
In de prijzen
De gehele dag lieten ook Geffense ondernemers en verenigingen zich van hun beste kant zien. Jubilerende voetbalvereniging Nooit Gedacht liet kinderen met klompen penalty’s schieten op een doel met netten van stro met daarin pannen die geraakt moesten worden. De prijs? Een kaart van Ruud van Nistelrooy voor iedere deelnemer, dus verliezers waren er niet. Deze activiteit was goed voor de eerste prijs in de verkiezing van ‘mooiste kramen van verenigingen’. In de categorieën horeca gingen de 1e en 2e prijs respectievelijk naar Café Boetje en Café Govers en onder de ondernemers vielen Youth Jeugdmode en Tonny Jansen in de prijzen. Youth werd geprezen om zijn Uitzuukschuur, terwijl het nostalgische fietsmuseum van fietsenmaker Tonny Janssen er met de eerste prijs vandoor ging. De organisatie van Effe noar Geffe feliciteert deze ondernemers van harte en hoopt dat dit een motivatie is voor alle ondernemers om ook de komende jaren hun beste beentje voort te zetten voor Effe noar Geffe!
